24 marca 2020 19:14

Rząd wprowadza nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Tężnia, fontanny, place zabaw i inne obiekty sportowe pozostają nieczynne do odwołania. Za niedotrzymanie nowych obostrzeń grozi mandat wysokości pięciu tysięcy złotych.

Nowe obostrzenia wchodzą w życie 25 marca br. i mają obowiązywać do 11 kwietnia. Dotyczą one ograniczenia w przemieszczaniu się. Nadal można wychodzić z domu, aby:
  • dojechać i wrócić z pracy,
  • zrobić zakupy spożywcze i apteczne,
  • pójść do lekarza,
  • wyjść z psem,
  • zaczerpnąć świeżego powietrza.
Co ważne, przemieszczać się można jedynie w grupie do dwóch osób. Nowe przepisy zakazują także wszelkich zgromadzeń, spotkań, imprez czy zebrań. Zmniejszenie limitu osób uczestniczących dotyczy również obrzędów religijnych. Obecnie jest to maksymalnie 5 osób, wliczając osoby sprawujące posługę.
Wciąż także działa obowiązkowa 14-dniowa kwarantanna dla powracających zza granicy.

W trakcie spacerów z psem lub w celu zaczerpnięcia świeżego powietrza, obowiązują zasady utrzymywania dystansu do innych osób. Zalecane jest unikanie kontaktu z powierzchniami ławek, poręczy i innych obiektów, na  których może znajdować się wirus.

W związku z nowymi zasadami, tężnia, fontanny, place zabaw, siłownie plenerowe oraz inne obiekty zbiorowej rekreacji i sportowe pozostają nieczynne do odwołania.


Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.