31 marca 2020 14:45

Rząd wprowadza nowe obostrzenia mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Obowiązują od 1 kwietnia br. do odwołania.

Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich

Do odwołania ma trwać zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Zgodnie z opinią rządu, ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

2 metry – minimalna odległość między pieszymi

Zwiększona zostaje również minimalna odległość między pieszymi przebywającymi we wspólnej przestrzeni. MInimalna odległość to 2 metry. Dotyczy to także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:

  • rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia),
  • a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie. 
Więcej informacji na stronach rządowych: https://www.gov.pl/web/koronawirus
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.