23 lipca 2021 9:00

W ramach Budżetu Obywatelskiego realizowany jest obecnie projekt utworzenia edukacyjnego sadu owocowego na osiedlu B (ul. Hlonda) w Tychach.

 Celem projektu jest:
- zadrzewienie terenu (poprawa retencji i bioróżnorodności),
- stworzenie ogrodu jadalnego (promocja miejskich upraw),
- stworzenie ciekawego miejsca dla edukacji i wypoczynku. 
Projekt zakłada nasadzenia kilku różnych odmian drzew i krzewów owocowych. Dla odpowiedniej aranżacji przestrzeni, zachęcającej do korzystania z miejsca, mają powstać elementy małej architektury w wydaniu naturalistycznym np. siedziska z drewna. 
Drzewa założone w projekcie to: czereśnia, wiśnia, renkloda, mirabelka, brzoskwinia, jabłoń oraz krzewy: odmiany malin i jeżyny. Sad owocowy ma zostać oddany do użytku w listopadzie 2021 roku. 
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.