Aktualności

Od kilku lat stopniowo modyfikujemy zakres i częstotliwość tych prac, nie wszystkie tereny traktujemy w ten sam sposób oraz bierzemy pod uwagę potrzeby przyrody i korzyści jakie pozostawianie liści niesie za sobą.

· wytypowaliśmy specjalne strefy, w których liście pozostaną do wiosny. Pozostawienie liści w takich miejscach przynosi wiele korzyści – zatrzymują wilgoć, chronią glebę, są schronieniem dla wielu stworzeń;

· opadłe liście zostaną uprzątnięte z chodników i dróg ze względów bezpieczeństwa;

· większość trawników również zostanie uprzątniętych. Trawa, dopóki nie ma mrozów, rośnie, więc nie powinno się jej pozbawiać światła, jak również pozostawienie na niej liści w dużych ilościach sprzyja roznoszeniu patogenów.

·  liście wokół krzewów czy drzew w miarę możliwości pozostaną na ziemi. Wyjątkiem będą liście drzew kasztanowca, które zostaną uprzątnięte żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkodników, które często występują na tych drzewach.  

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...