17 listopada 2021 13:54

Od kilku lat stopniowo modyfikujemy zakres i częstotliwość tych prac, nie wszystkie tereny traktujemy w ten sam sposób oraz bierzemy pod uwagę potrzeby przyrody i korzyści jakie pozostawianie liści niesie za sobą.

· wytypowaliśmy specjalne strefy, w których liście pozostaną do wiosny. Pozostawienie liści w takich miejscach przynosi wiele korzyści – zatrzymują wilgoć, chronią glebę, są schronieniem dla wielu stworzeń;

· opadłe liście zostaną uprzątnięte z chodników i dróg ze względów bezpieczeństwa;

· większość trawników również zostanie uprzątniętych. Trawa, dopóki nie ma mrozów, rośnie, więc nie powinno się jej pozbawiać światła, jak również pozostawienie na niej liści w dużych ilościach sprzyja roznoszeniu patogenów.

·  liście wokół krzewów czy drzew w miarę możliwości pozostaną na ziemi. Wyjątkiem będą liście drzew kasztanowca, które zostaną uprzątnięte żeby zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkodników, które często występują na tych drzewach.  

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.