7 grudnia 2021 9:33

Rozpoczął się montaż nowych tablic Szlaku Miejskiego Tychy. W ramach remontu, oprócz wymiany szklanych tablic i uzupełnienia ubytków, opracowano nową, przejrzystą szatę graficzną.

Unikatowy szlak miejskiej architektury powstał w 2011 roku ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007–2013.

Szlak składa się z  23 tablic informacyjnych usytuowanych przy najciekawszych obiektach, w tym osiedlach. Na tablicach można znaleźć informacje z opisem obiektu lub miejsca oraz zdjęcia archiwalne i plany architektoniczne z zasobów Muzeum Miejskiego w Tychach, a także współczesne autorstwa Marii Lipok–Bierwiaczonek i Artura Pławskiego. 

zdjęcie: Artur Pławski

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.