7 marca 2022 12:41

300 domków dla ptaków na terenie tyskich parków, zieleńców i skwerów czeka na swoich nowych lokatorów. Tyski Zakład Usług Komunalnych właśnie zakończył akcję czyszczenia budek lęgowych.

Usuwanie starych gniazd ze skrzynek lęgowych ma na celu oczyszczenie z ewentualnych pasożytów, które mogą zagrażać pisklętom i dorosłym ptakom w następnym sezonie lęgowym. Kolejnym powodem jest kwestia bezpieczeństwa nowych gniazd. Zbyt wysokie, zbudowane na starym gnieździe może znaleźć się za blisko otworu wlotowego, a ptaki i ich lęg w ten sposób mogą paść ofiarą drapieżników.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.