1 kwietnia 2022 12:00

Po zimowej przerwie rusza tężnia solankowa w Rodzinnym Parku bł. Karoliny. Mieszkańcy mogą już korzystać ze zdrowotnych walorów solnego aerozolu.

Rozbijające się na gałązkach tarniny cząsteczki solanki, podobnie jak fale morskie, powodują wytworzenie się specyficznego mikroklimatu, który działa jak naturalny inhalator i korzystnie wpływa na układ oddechowy.

Solanka w tyskiej tężni pochodzi z Uzdrowiska Ustroń. Dewońska solanka termalna z Ustronia wydobywana jest od ponad 30 lat z głębokości 1700 m. To solanka jodkowo-bromowo- chlorkowa, jej wdychanie odgrywa istotną rolę w leczeniu chorób i schorzeń dróg oddechowych.  

Mieszkańcy i wszyscy odwiedzający Tychy będą mogli korzystać z tężni co najmniej do końca października.

Od 1 kwietnia stopniowo uruchamiane będą również miejskie fontanny.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.