21 lipca 2022 9:05

W czerwcu w tyskich parkach, skwerach, pasach drogowych oraz w głównych punktach miasta pojawiły się nowe obsady kwiatów. Łącznie obsadzono blisko 700 metrów kwadratowych. W tym momencie rośliny są w pełnym rozkwicie.

Do nasadzeń Tyski Zakład Usług Komunalnych zastosował rośliny kwitnące, między innymi takie jak werbena patagońska (uwielbiana przez motyle), gaura, kanna, wilec ziemniaczany, petunia, surfinia, szałwia omączona czy niecierpki. Wykonano również obsadę wież kwiatowych, do który zasadzono m. in. surfinie, petunie, smagliczki nadmorskie oraz wilce.

Nowe kwiaty pojawiły się także w donicach znajdujących się na ul. Grota Rowckiego, Placu Baczyńskiego, na rynku Starych Tychów czy obok Urząd Stanu Cywilnego. W nich z kolei stworzono kompozycje m.in. z kalibrachoa, supertunii, smagliczka nadmorskiego, petunii hybrida, szałwii czy miskantów.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.