9 marca 2023 8:50

Czekając n nadejście wiosny, nasi pracownicy wykonują niezbędne prace konserwatorskie żeby przygotować nasze parki i skwery do sezonu.

Przy ul. Darwina zdemontowaliśmy ławki, które są obecnie szlifowane i malowane i już wkrótce wrócą na swoje miejsce. To jeszcze nie koniec, w tym roku w planach jest konserwacja niemal 400 ławek w parkach i na skwerach m.in. w Parku Górniczym, Parku Suble I i II, w Parku Niedźwiadków, w Parku Północnym, na skwerze przy ul. Burschego i przy ul. Hlonda.

- Obecnie mamy ok. 700 ławek w parkach i na skwerach   - mówi Agnieszka Lyszczok – dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych. I dodaje: -  Dwa lata temu wymieniliśmy ławki na nowe w Parku Suble (37 ławek + 4 leżanki), w tym roku planujemy wymienić ławki w Parku Jaworek, mamy na to środki z tyskiego budżetu obywatelskiego. Systematycznie też naprawiamy, te które już mamy w miejskiej przestrzeni.

W ubiegłym roku TZUK wykonał z kolei konserwację ławek m.in. na skwerze im. Marii i Lecha Kaczyńskich, przy ul. Katowickiej, na Placu Wolności, wokół tężni w Rodzinnym Parku bł. Karoliny Kózkówny oraz przy Urzędzie Stanu Cywilnego. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.