21 maja 2024 9:21

Tyszanie, którym urodziło się dziecko w 2023 roku, mogą uczcić ten moment sadząc drzewo na jednym z wybranych terenów zielonych w Tychach.

Wydarzenie odbędzie się na początku czerwca (od 3 do 6 czerwca w godzinach od 12.00 do 15.00), a zgłoszenia do akcji można wysyłać już dziś!

To już 3 edycja rodzinnego sadzenia drzew. Od początku akcji w 2022 roku rodzice nowo narodzonych tyszan posadzili 190 drzew m.in. dęby, brzozy, tulipanowce, klony, magnolie, topole oraz lipy, tworząc przy tym miejsca o szczególnym znaczeniu sentymentalnym, upamiętniające ten wyjątkowy moment w ich życiu.

W tym roku posadzą kolejne 100 drzew - klony pospolite, wiśnie piłkowane 'Shirotae', wiśnie piłkowane 'Sunset Boulevard' oraz lipy drobnolistne.

Jak wziąć udział w akcji sadzenia drzew?

Posadzenie drzewa upamiętniającego narodziny dziecka jest całkowicie bezpłatne, a o udziale w akcji decyduje kolejność zgłoszeń. W dniu nasadzenia organizatorzy przygotują niezbędne narzędzia i wyposażenie. Na miejscu będą pracownicy Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych, którzy posłużą fachowymi radami.

Drzewa sadzone będą w Parku Suble, Rodzinnym Parku bł. Karoliny, Parku Górniczym, Parku Niedźwiadków, Miejskim Parku Solidarności, na skwerze przy ul. Dębowej.

 

Zgłoszenia są przyjmowane do 31 maja do godziny 12.00 poprzez formularz internetowy umieszczony na stronie UM Tychy - link poniżej:

https://umtychy.pl/artykul/9080/posadz-drzewo-dla-swojego-dziecka

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.