18 stycznia 2019 8:22
W najbliższy piątek i sobotę w Urzędzie Miasta przy ul. Niepodległości 49, zostanie wystawiona księga kondolencyjna dedykowana zamordowanemu prezydentowi Gdańska - Pawłowi Adamowiczowi.

Tyszanie chcący symbolicznie pożegnać prezydenta Gdańska będą mogli wpisywać się do księgi kondolencyjnej, która wystawiona będzie w piątek i sobotę w głównym holu Urzędu Miasta Tychy w godzinach od 8 do 19.  

Na budynkach zajmowanych przez urząd oraz jednostki organizacyjne flagi zostaną opuszczone do połowy masztu. Tam gdzie ze względów technicznych jest to niewykonalne, flagi będą przyozdobione kirem.

W piątek delegacja z Tychów wspólnie z samorządowcami z całej Polski weźmie udział w uroczystym pożegnaniu śp. Pawła Adamowicza.

W sobotę o 12.00 na Placu pod Żyrafą będzie okazja, by wspólnie, w spokoju i zadumie uczcić pamięć zamordowanego prezydenta (zachęcamy do zabrania ze sobą zniczy).

Natomiast o godzinie 19.00 w tyskiej Mediatece odbędzie się koncert w całości dedykowany pamięci śp. Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wypełnią go nokturny Fryderyka Chopina w interpretacji Marcina Maseckiego.

W tyskich szkołach w najbliższym czasie będą organizowane lekcje na temat "hejtu" i mowy nienawiści.

W związku z tragiczną śmiercią śp. Pawła Adamowicza została ogłoszona Żałoba Narodowa. 

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.