Aktualności

Interaktywna Strefa w Parku Górniczym

19.07.21

W Parku Górniczym powstała Interaktywna Strefa w całości ufundowana przez mBank Polska.

Tychy i tyszanie potrzebują drzew

19.03.21

Drzewa są najcenniejszym elementem zieleni miejskiej. Pełnią szereg usług dla ekosystemu, które wprost przekładają się na jakość życia mieszkańców.

Nowy pumptrack w Parku Suble otwarty!

24.11.20

Pumptrack w Parku Suble jest już dostępny dla użytkowników. Asfaltowa nawierzchnia i zmieniona konstrukcja pozwolą na nowe ewolucje, szybszą jazdę i skoki. Warto pamiętać więc o kaskach i ochraniaczach - dla bezpieczeństwa.

Łąka metropolitarna w Parku Rodzinnym bł. Karoliny

18.11.20

Łąki kwietne to sposób na przeciwdziałanie negatywnym efektom zmian klimatycznych. W Tychach, obok już istniejących łąk kwietnych i dzikich, dzięki inicjatywie Tyskiej Rady Seniorów i Programowi Metropolitalne Łąki Kwietne, wiosną 2021 rozkwitnie łąka w Parku Rodzinnym bł. Karoliny.

Jesienne zasadzenia

10.11.20

Jesień jest sprzyjającym czasem dla nasadzeń nowej roślinności. Blisko 200 drzew i 1700 m2 roślin cebulowych jeszcze w tym miesiącu wzbogaci tyską florę. W przypadku tych drugich, efektu nie widać od razu, za to wiosną czeka nas niespodzianka.

Przedłużenie możliwości handlu przy Cmentarzu Komunalnym w Tychach – Wartogłowcu

02.11.20

W związku z pandemią i ograniczeniem wstępu mieszkańców na teren cmentarzy w Tychach, Tyski Zakład Usług Komunalnych, umożliwi nieodpłatne przedłużenie czasu handlu przy cmentarzu.

Koniec sezonu tężni w nowej odsłonie

27.10.20

Tyska tężnia będzie dostarczać mieszkańcom zdrowotnego powietrza jeszcze tylko w tym tygodniu. Warto skorzystać z tych ostatnich chwil sezonu, odpoczywając na nowych, ręcznie robionych ławach. Do końca tygodnia tężnia będzie wygaszana na czas zimowej przerwy.

Obsługa Klientów TZUK od 12 października 2020 r.

12.10.20

W trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników oraz w związku ze znacznym wzrostem zachorowań w całej Polsce na koronawirusa, od poniedziałku, 12 października Tyski Zakład Usług Komunalnych wprowadza zmiany w organizacji pracy biur.

Handel przy Cmentarzu Komunalnym w Tychach – Wartogłowcu podczas święta Wszystkich Świętych

08.10.20

Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach, będący administratorem Cmentarza Komunalnego w Tychach – Wartogłowcu przeprowadzi licytację miejsc handlowych. Odbędzie się ona 21 października br.

Nowe życie placu zabaw przy Zbożowej

24.09.20

Plac zabaw przy Zbożowej (os. Z1) doczekał się nowej odsłony. Szesnastoletni, największy zestaw zabawowy został wymieniony na nowy. Zestawienie starego i nowego pokazuje zmianę sposobu myślenia miasta o placach zabaw na przestrzeni tych lat.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...