Aktualności

Poszukiwana, poszukiwany...

22.09.20

Zapraszamy do współpracy uczniów wyższych klas szkół średnich oraz studentów kierunków: architektura krajobrazu, ogrodnictwo, leśnictwo, biologia i ochrona środowiska lub pokrewnych w ramach realizacji praktyk zawodowych.

Nowe życie pumptracka w Parku Suble

21.09.20

Pumptracki w Tychach cieszą się rosnącym zainteresowaniem miłośników wyczynowej jazdy rowerowej. Temat wzbudza szczególną uwagę również po stronie miasta. Po etapie rozmów z użytkownikami, przyszedł czas na przebudowę pierwszego, miejskiego toru rowerowego.

Nowe życie fontanny w Parku Niedźwiadków

11.09.20

Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przejdzie prawdziwą metamorfozę. Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach​ podpisał umowę na jej remont.

Relaks w Parku Suble

05.08.20

Wakacje to czas relaksu. Jeżeli nie wyjeżdżamy z miasta, możemy przynajmniej przez chwilę poczuć się jak na urlopie nad... tyskim stawem w Parku Suble.

Przerwa techniczna tężni

05.08.20

Miłośnicy tyskiej tężni mogą dziś ostatni raz korzystać z tężni przed weekendem. Jutro i pojutrze (6-7 sierpnia br.) będzie trwać wymiana solanki.

Biura otwarte dla mieszkańców

25.05.20

Po 10 tygodniach ograniczenia możliwości bezpośredniej obsługi mieszkańców przez Tyski Zakład Usług Komunalnych, sprawy związane z zielenią miejską, schroniskiem dla zwierząt oraz cmentarzami komunalnymi ponownie można załatwiać osobiście

Koszenie miejskich trawników - zasady 2020

11.05.20

Jednym z ważniejszych dylematów towarzyszących zarządcom zieleni jest obecnie termin i sposób koszenia trawy. Z pozoru mało istotna kwestia, rozważana do niedawna wyłącznie pod kątem estetyki, okazuje się ważną decyzją ekologiczną.

Worki nawadniające dla młodych drzew

05.05.20

Ostatnie dni przyniosły oczekiwany deszcz. Niestety to wciąż za mało, aby usunąć efekty wieloletniej suszy. Szczególnej troski w tej mierze wymagają młode drzewa nasadzone w ciągu ostatnich miesięcy. Z pomocą przychodzą worki nawadniające.

„Na relaksie” w czasach zarazy

23.04.20

Ograniczenia związane z panującą epidemią COVID-19 wciąż są utrzymywane w mocy. Najważniejsze z nich to utrzymywanie 2-metrowego dystansu do innych użytkowników przestrzeni publicznych oraz zasłanianie ust i nosa. Ostatni komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego wyznacza nowe obostrzenia.

Psi Park w Tychach otwarty

21.04.20

Długo oczekiwane przez właścicieli psów udostępnienie do użytkowania Psiego Parku ma nastąpić w środę 22 kwietnia br.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...