Aktualności

Poszukiwana, poszukiwany...
Poszukiwana, poszukiwany...
22 września 2020 13:29
Zapraszamy do współpracy uczniów wyższych klas szkół średnich oraz studentów kierunków: architektura krajobrazu, ogrodnictwo, leśnictwo, biologia i ochrona środowiska lub pokrewnych w ramach realizacji praktyk zawodowych.
Nowe życie pumptracka w Parku Suble
Nowe życie pumptracka w Parku Suble
21 września 2020 10:42
Pumptracki w Tychach cieszą się rosnącym zainteresowaniem miłośników wyczynowej jazdy rowerowej. Temat wzbudza szczególną uwagę również po stronie miasta. Po etapie rozmów z użytkownikami, przyszedł czas na przebudowę pierwszego, miejskiego toru rowerowego.
Nowe życie fontanny w Parku Niedźwiadków
Nowe życie fontanny w Parku Niedźwiadków
11 września 2020 10:24
Fontanna w tak lubianym zwłaszcza przez najmłodszych tyszan Parku Niedźwiadków przejdzie prawdziwą metamorfozę. Tyski Zakład Usług Komunalnych w Tychach​ podpisał umowę na jej remont.
Relaks w Parku Suble
Relaks w Parku Suble
5 sierpnia 2020 14:52
Wakacje to czas relaksu. Jeżeli nie wyjeżdżamy z miasta, możemy przynajmniej przez chwilę poczuć się jak na urlopie nad... tyskim stawem w Parku Suble.
Przerwa techniczna tężni
Przerwa techniczna tężni
5 sierpnia 2020 13:11
Miłośnicy tyskiej tężni mogą dziś ostatni raz korzystać z tężni przed weekendem. Jutro i pojutrze (6-7 sierpnia br.) będzie trwać wymiana solanki.
Biura otwarte dla mieszkańców
Biura otwarte dla mieszkańców
25 maja 2020 13:48
Po 10 tygodniach ograniczenia możliwości bezpośredniej obsługi mieszkańców przez Tyski Zakład Usług Komunalnych, sprawy związane z zielenią miejską, schroniskiem dla zwierząt oraz cmentarzami komunalnymi ponownie można załatwiać osobiście
Koszenie miejskich trawników - zasady 2020
Koszenie miejskich trawników - zasady 2020
11 maja 2020 14:36
Jednym z ważniejszych dylematów towarzyszących zarządcom zieleni jest obecnie termin i sposób koszenia trawy. Z pozoru mało istotna kwestia, rozważana do niedawna wyłącznie pod kątem estetyki, okazuje się ważną decyzją ekologiczną.
Worki nawadniające dla młodych drzew
Worki nawadniające dla młodych drzew
5 maja 2020 11:07
Ostatnie dni przyniosły oczekiwany deszcz. Niestety to wciąż za mało, aby usunąć efekty wieloletniej suszy. Szczególnej troski w tej mierze wymagają młode drzewa nasadzone w ciągu ostatnich miesięcy. Z pomocą przychodzą worki nawadniające.
„Na relaksie” w czasach zarazy
„Na relaksie” w czasach zarazy
23 kwietnia 2020 8:40
Ograniczenia związane z panującą epidemią COVID-19 wciąż są utrzymywane w mocy. Najważniejsze z nich to utrzymywanie 2-metrowego dystansu do innych użytkowników przestrzeni publicznych oraz zasłanianie ust i nosa. Ostatni komunikat Głównego Inspektora Sanitarnego wyznacza nowe obostrzenia.
Psi Park w Tychach otwarty
Psi Park w Tychach otwarty
21 kwietnia 2020 19:34
Długo oczekiwane przez właścicieli psów udostępnienie do użytkowania Psiego Parku ma nastąpić w środę 22 kwietnia br.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.