Aktualności

Tyszanie dbają o miejską przyrodę!
Tyszanie dbają o miejską przyrodę!
2 października 2019 15:09
Partycypacja mieszkańców w kształtowaniu przestrzeni miasta, również tej zielonej, jest ważna i możliwa. W 2018 roku dwoje tyszan złożyło w ramach budżetu partycypacyjnego projekt "Budki lęgowe dla ptaków w parku Suble". Pomysł zyskał akceptację głosujących mieszkańców.
DEWASTACJE W OSTANIM CZASIE...
DEWASTACJE W OSTANIM CZASIE...
10 lipca 2019 12:05
W ostatnim czasie doszło do licznych przypadków dewastacji m.in. hamaków przy ul.Dębowej czy zieleńcu przy al.Piłsudskiego, tabliczek dla misiów w Parku Niedźwiadków oraz bratków z wiosennej obsady. Aby dbać o piękno i wizerunek naszego miasta prosimy mieszkańców o czujność.
ŁĄKI KWIETNE ZAWITAJA W NASZYM MIEŚCIE
ŁĄKI KWIETNE ZAWITAJA W NASZYM MIEŚCIE
10 lipca 2019 11:51
Zakończyliśmy sianie łąk kwietnych w naszym mieście. Łąki antysmogowe wspomagają walkę z pyłami komunikacyjnymi. 1 m2 łąki pochłania tyle zanieczyszczeń co jedno pięcioletnie drzewo. Łąka miododajna bogata w gatunki roślin kwitnących, miododajnych, będąca przestrzenią do życia dla pszczół,...
Obsada letnia 2019
Obsada letnia 2019
4 lipca 2019 9:13
Na miejskich rabatach pojawiły się m.in. supertunia vista ( Supertunia sp.), smagliczka nadmorska („Snow Princess”), begonia bulwiasta (Begonia tuberhybrida), wilec ziemniaczany (Ipomea batatas).
Informacja!!!
Informacja!!!
4 lipca 2019 9:01
Informujemy, iż 16 sierpnia br. Tyski Zakład Usług Komunalnych będzie nieczynny. Odpracowanie dnia wolnego nastąpi 3 sierpnia (sobota). Za ewentualne utrudnienia przepraszamy.  ...
Odkomarzanie i odkleszczanie w mieście....
Odkomarzanie i odkleszczanie w mieście....
14 czerwca 2019 14:59
Informujemy, że w celu ochrony mieszkańców Miasta przed uciążliwościami związanymi z wzrostem liczebności komarów i kleszczy w miesiącach letnich  Wydział Komunalny Ochrony Środowiska i Rolnictwa zlecił przeprowadzenie 2 zabiegów dezynsekcyjny przeciw komarom i kleszczom. ...
Wiosna w mieście
Wiosna w mieście
24 kwietnia 2019 12:31
W mieście zakończyliśmy wiosenną obsadę. Na naszych terenach miejskich możemy podziwiać piękne m.in. krokusy, żonkile, narcyzy i bratki. Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na naszym facebooku.  Zapraszamy.
Kolejna obsada wiosenna....
Kolejna obsada wiosenna....
4 kwietnia 2019 15:13
Kolejna wiosenna obsada bratków i stokrotek. Do sadzenia przyłączyli się uczniowie klas II i III z Zespołu Szkół Nr 5 w Tychach o kierunku - technik architekt krajobrazu.  Dziękujemy...
TĘŻNIA JUŻ DZIAŁA....
TĘŻNIA JUŻ DZIAŁA....
2 kwietnia 2019 15:22
Od wczoraj mieszkańcy mogą korzystać z tężni solankowej w Rodzinnym Parku bł. Karoliny Kózkówny. Woda lecznicza przyjechała prosto z Ustronia. Zapraszamy do inhalowania.
KOMUNIKAT!!!
KOMUNIKAT!!!
11 marca 2019 10:36
W związku z prognozowanym na najbliższe dni silnym wiatrem apelujemy do mieszkańców aby ze względów bezpieczeństwa starali się nie wchodzić do tyskich parków.
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.